Twitter’a rakip yeni sosyal medya uygulaması Threads yayınlandı!

Share

Meta, Twitter’ın tahtını sallayacak yeni bir sosyal medya uygulamasını duyurdu. Threads, kullanıcıların kısa mesajlar, fotoğraflar ve videolar paylaşabileceği bir platform sunuyor.

Sosyal medya sektöründe uzun zamandır Facebook ve Instagram ile lider konumda olan Meta, Twitter ile rekabet etmek için yeni bir hamle yaptı. Threads adlı uygulama, bugün itibariyle tüm dünyada indirilebilir durumda.

Twitter, son dönemde Elon Musk’ın yönetimi altında tartışmalı kararlar aldı. Kullanıcıların tepkisini çeken bu kararlar arasında Blue aboneliği, paylaşımların sıralanması ve erişim sorunları yer alıyor.

Bu durum, Twitter’ın kurucusu Jack Dorsey’nin Bluesky adlı yeni bir proje üzerinde çalıştığını ve Meta’nın da Instagram bünyesinde Threads’i geliştirdiğini duyan sosyal medya kullanıcılarının ilgisini artırdı. Meta, bu ilgiyi değerlendirerek Threads’i hızlı bir şekilde piyasaya sürdü.

Threads, şimdiden sosyal medyanın gündemine oturdu. Türkiye’de de gece saatlerine rağmen birçok kişi uygulamayı indirdiğini ve profil linkini paylaştığını belirtti.

Dünya çapında da benzer bir ilgi gören Threads, birçok ünlü ismin de desteğini aldı. Bu durum, Elon Musk için hayal kırıklığı yaratırken, Mark Zuckerberg için ise başarılı bir lansman oldu.

Siz de Serinletici’yi Threads üzerinden takip etmek isterseniz https://www.threads.net/@serinletici bağlantısını kullanabilirsiniz.

Gürsel Başak

Gürsel Başak, video oyunları oynamayı, televizyon izlemeyi, AI eğitmeyi ve sinemaya gitmeyi seven otuzlarının ortasında bir yaşam formudur. İlham verici ve heyecanlı ama aynı zamanda çok korkak ve biraz dengesiz olabilir. Yaban arılarına alerjisi olan Gürsel biraz kilolu ama bunun dışında kendini oldukça iyi durumda tanımlayan bir şekle sahiptir. Serinletici için başta "İsim, Şehir, Hayvan" köşe yazıları ile "Gürsel'in Mutfağı" yemek tariflerini hazırlayan Gürsel, sınır tanımayan içerik üretici olarak çok da fazla konu ayrımı yapmadan yazar da yazar... Orta sınıf bir mahallede büyüyen Gürsel, annesinin gençken onu sarhoş olan babasıyla bırakarak terk etmesinin şokunu halen üstünden atamadığını, gittiği her ortamda itiraf etmekten asla çekinmez.

You may also like...