Titaniumgate: Apple, iPhone 15 Pro’nun kılıfısız kullanılması halinde renk değiştireceğini söyledi

Share

Teknoloji devi Apple, son zamanlarda lansmanını gerçekleştirdiği iPhone 15 Pro modelleriyle ilgili önemli bir açıklama yaptı. Bu açıklama, iPhone 15 Pro ve iPhone 15 Pro Max’i satın almayı düşünen kullanıcılar için dikkate alınması gereken bir detayı gündeme getirdi: Telefon kabı-kılıfı.

Yapılan açıklamada, iPhone 15 Pro serisi telefonların kullanıcılarından bir telefon kabı kullanmalarının önerildiği vurgulandı. Bu önerinin nedeni, bu modellerin titanyum çerçevelerinin “kılıfsız kullanımlarda” renginin zamanla değişebileceğinin açıklanmasıydı.

Türkiye’de vergilerle birlikte 65 bin TL’den başlayan fiyatlarla ön siparişe sunulan iPhone modelleri, bu açıklamanın öncesinde sosyal medyanın gündemini meşgul etmişti. Özellikle ABD ve Avrupa’da bu telefonları satın alan kullanıcılar, telefonların arka yüzeyinde renk değişimi meydana geldiğini ve kasada parmak izi ve yağ lekelerinin oluştuğunu rapor etmişlerdi.

Apple’ın bu konuda açıklama yapması, kullanıcı tepkilerini artırdı. Şirketin yayınladığı belgede, iPhone 15’in daha düşük seviye modellerinde bu tür sorunların yaşanmadığı çünkü bu cihazlarda çelik kullanıldığı belirtildi. Bu açıklama, iPhone 15 Pro serisi telefonları satın almayı düşünenler için dikkate alınması gereken bir husus olarak öne çıkıyor.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...