Twitter (X) kan kaybetmeye devam ediyor

Share

Twitter, bir zamanlar gündemi yakından izlemek isteyenlerin tercih ettiği en iyi sosyal platformlardan biriydi. Hatta haber uygulamaları arasında en çok kullanılanlardandı. Elon Musk, CEO olarak atandıktan bir süre sonra yeniden markalaşma kararı aldı ve artık Twitter ve tweet gibi kavramlar tarihe karıştı. Popüler sosyal ağ, tamamen X adını aldı. Apptopia’nın yayınladığı son rapora göre, bu isim değişikliği yeni CEO’nun iddia ettiği gibi olumlu etkiler yaratmadı. Twitter, yeniden markalaşmadan sonraki iki ayda indirme sayısında yaklaşık %30 oranında geriledi.

Twitter.com üzerinden de erişim sağlanabilen web platformu için de ziyaretçi sayısında azalma görüldü. Dünyanın her yerinden X’e giriş yapan kullanıcıların sayısı Ağustos ayında geçen yılın aynı dönemine göre %10 oranında düştü. Twitter, 2011’den beri her ay 15 – 30 milyon yeni kullanıcının platforma katıldığını belirtse de son verilere göre X, Ağustos ve Eylül ayları arasında sadece 10 milyon kullanıcı kazandı.

X, kullanıcıları elinde tutma konusunda da başarısız oldu. Temmuz ayında günlük aktif kullanıcı sayısı 253 milyon iken Eylül ayında 249 milyona geriledi. Aynı dönemde aylık aktif kullanıcı sayısı da 398 milyondan 393 milyona indi. Bu rakamlar Musk’ın belirlediği hedeflerden çok uzakta. Musk, 2024 yılına kadar aylık 1 milyar kullanıcıya erişmeyi planlıyordu.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...