Uygun fiyatlı Changan Alsvin Türkiye’ye geliyor: İşte fiyatı ve özellikleri

Share

Türkiye’nin otomobil talebi, Çinli otomobil üreticilerinin dikkatini çekti. Son bilgilere göre, Changan markası da Alsvin modeliyle Türkiye pazarına adım atmaya hazırlanıyor.

Türkiye’deki yoğun otomobil talebi, Çinli otomobil üreticilerini Türkiye pazarına açılmaya yöneltti. En son katılan markalardan biri ise Changan.

Changan’ın Türkiye’deki ilk modeli Alsvin olarak belirlendi. Bu modele dair açıklanan fiyat ise oldukça dikkat çekici. Söz konusu otomobilin fiyatı sadece 390 bin Türk Lirası olarak duyuruldu.

Türkiye’de uzun süredir en çok satan otomobil modellerinden biri olan Egea, 729 bin 900 liradan başlayan fiyatlarla satılıyor. Bu, yeni gelen otomobilin neredeyse Egea’nın yarı fiyatına sahip olacağı anlamına geliyor.

Changan, Asya pazarında en çok ilgi gören modellerinden biri olarak Alsvin’i öne çıkarıyor. Alsvin, B sınıfı sedan segmentinde yer alıyor ve 1.2 litrelik atmosferik motorla ve manuel vites seçeneğiyle sunulacağı iddia ediliyor. Ayrıca aracın 1.4 litrelik benzinli ve 1.5 litrelik otomatik versiyonları da bulunuyor. 1.2 litrelik motor seçeneğinin ise 85 beygir gücüne sahip olduğu söyleniyor.

Sızdırılan bilgilere göre, Alsvin lansmanına özel olarak 390 bin TL’lik bir fiyatla sunulacak.

Changan Alsvin, aşağıdaki özellikleriyle dikkat çekiyor:

  • 7 inç ekran
  • Start-stop sistemi
  • 15 inç jantlar
  • Elektrikli aynalar
  • ABS (Anti-Blokaj Fren Sistemi)
  • ESP (Elektronik Stabilite Programı)

Changan’ın Alsvin modeli, uygun fiyatı ve sunduğu donanımlarla Türkiye otomobil pazarında büyük ilgi görmesi bekleniyor.

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...