VERY: Türkiye’nin elektrikli otomobil pazarındaki yeni oyuncusu

Share

Türkiye, elektrikli araç teknolojisinde önemli bir adım atmaya hazırlanıyor. Türkiye’nin ikinci elektrikli araç markası olan VERY, Go Green Fuarı’nda TOGG ile birlikte sergilenecek. EVRY teknoloji şirketi tarafından geliştirilen bu araç, yerli mühendis ve tasarımcılarla 4 farklı segmentte, L7 sınıfında üretilmiş ve 2024 yılında yollara çıkacak.

VERY, tamamen yerli mühendisler ve tasarımcılar tarafından geliştirilen bir elektrikli araç. 4 farklı tipte araç içeren bu serinin tamamı L7 sınıfına ait. 4 kişilik bireysel kullanıma yönelik olan araç, kapı direkleri olmadan 4 kapılı bir tasarıma sahip. Ayrıca 2 kişilik pick-up modeli, modüler arka kasasıyla dikkat çekiyor. Üstü açık buggy tipi araç ise hobi ve sayfiye alanlarında kullanıma uygun ve kış aylarında da kullanılabilecek şekilde tasarlanmış. Son olarak, tamamen otonom sürüşe sahip olan sürücüsüz araç modeli, geleceğin teknolojisine ışık tutuyor.

VERY markalı araçlar, sınıfının öne çıkan özelliklerini sunuyor. Araçtan araca şarj desteği, taşınabilir yedek batarya, adaptif dört çeker sistemi, multimedya ekranları, sürüş yazılımı, dokunmatik kapılar, 220V elektrik çıkışı, yağmur, park ve far sensörleri, ısıtmalı ve masajlı koltuklar gibi özellikler kullanıcıları cezbetmeye aday.

VERY marka araçlar, özel mobil uygulaması sayesinde uzaktan kontrol edilebiliyor. Bu, aracın sadece sürüş sırasında değil, aynı zamanda park halindeyken de kullanıcıya kolaylık sağlıyor. Ayrıca, stepne bölümünde bulunan yedek bataryalar sayesinde araç, 20 km’ye kadar ek sürüş mesafesi sağlayabiliyor.

VERY marka araçlar, L7 sınıfında dünyanın ilk ve tek değişken vitesli dişli kutusuna sahip araçları olma özelliğini taşıyor. Bu, sürücülere daha fazla kontrol ve konfor sunmayı hedefliyor.

VERY marka araçların seri üretimine 2025 yılında Bursa Gemlik’te tamamlanması planlanan bir fabrikada başlanması hedefleniyor. İlk aşamada yılda 10 bin araç üretim kapasitesine ulaşmayı planlayan EVRY, 2024 yılı için 800 araçlık bir sipariş almış durumda. Araçların fiyatları paket içeriğine bağlı olarak değişiklik gösterse de, ortalama satış fiyatının 25 bin dolar olması bekleniyor.

VERY marka araçlar, sadece satış öncesi değil, aynı zamanda satış sonrası servis ve bakım desteği ile de kullanıcılarına güven veriyor. Türkiye’nin elektrikli araç pazarındaki bu yeni oyuncu, çevre dostu ve teknolojiye odaklı yapısıyla dikkat çekiyor. Elektrikli araçlar konusunda ülkemizin daha fazla gelişme kaydetmesi için heyecan verici bir adım olan VERY, kullanıcılarına çeşitli seçenekler sunarak fark yaratmaya hazırlanıyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...