Voleybolda Filenin Sultanları Avrupa Şampiyonu oldu!

Share

Türkiye Kadın Milli Voleybol Takımı, muhteşem bir performansla 2023 CEV Avrupa Şampiyonası’nda zaferin tadını çıkardı. Belçika’nın başkenti Brüksel’de gerçekleşen final maçında Sırbistan’ı 3-2 mağlup ederek Avrupa Şampiyonu oldu.

Filenin Sultanları, bu unutulmaz finalde yarı finaldeki gibi büyüleyici bir geri dönüş sergiledi. Sırbistan ilk seti 27-25 kazandı, ancak Türk takımı ikinci seti 25-21 alarak dengeyi sağladı. Sırbistan üçüncü seti 25-22 kazandı, ancak Filenin Sultanları dördüncü seti 25-22 alarak maçı final setine taşıdı. Son seti 15-13 kazanan Türkiye, tarihinde ilk kez Avrupa Şampiyonu oldu.

Bu zafer, Türk milli takımları seviyesindeki ilk Avrupa şampiyonluğu olarak tarihe geçti ve Filenin Sultanları’nın eşsiz başarısını taçlandırdı. Bu şampiyonluk, sadece bir spor zaferi değil, aynı zamanda ulusal gururun da bir ifadesi oldu.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...