Volkswagen, 25 bin dolarlık elektrikli SUV’sini ilk kez gösterdi

Share

Elektrikli araç pazarındaki varlığını güçlendirmeye kararlı olan Volkswagen, uygun fiyatlı elektrikli SUV modelinin ilk tanıtım resmini paylaştı. Mart ayında duyurulan uygun fiyatlı ID.2all konsept aracın ardından şimdi de elektrikli SUV segmentine yönelik önemli bir adım attı.

Resimde görülen aracın ismi henüz açıklanmasa da, ID.2 modeline dayandığı biliniyor. Siluetindeki belirgin özellikler arasında yuvarlak olmayan, hafifçe köşeli çamurluklar ve eğimli ön cam dikkat çekiyor. Sportif bir coupe tarzına sahip olan araç, şık tasarımıyla göz kamaştırıyor. Fotoğrafta en çok dikkat çeken detaylardan biri, ID.Buzz modelinde de görülen üç çizgiye sahip C sütunudur.

Aracın teknik detaylarına dair henüz net bilgiler bulunmasa da, ID.2all konsepti temel alındığında giriş seviyesinde ön tekerlekten çekişli bir motorun kullanılacağı tahmin ediliyor. Ayrıca araç, 38 kWh ve 58 kWh kapasitelerindeki bataryalarla donatılarak 450 km’ye kadar bir menzil sunacak.

Volkswagen, ID.2 konsepti gibi yeni kompakt SUV modelini 2026’da piyasaya sürmeyi hedefliyor ve bu aracın başlangıç fiyatının 25 bin dolar olacağını duyurdu. Elektrikli araçlara daha fazla erişim sağlamak adına yapılan bu hamle, Volkswagen’in elektrikli araç pazarındaki rekabet gücünü artırmaya yönelik stratejisinin bir parçasını oluşturuyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...