Volkswagen Golf’ün 50. yıl özel modeli tanıtıldı

Share

Otomotiv dünyasının efsanevi modellerinden biri olan Volkswagen Golf, 50. yaşını özel bir modelle taçlandırıyor. Golf, geçtiğimiz günlerde 37 milyon adetlik satış başarısıyla otomotiv tarihine damgasını vurarak, bu kez Almanya’ya özel bir versiyon ile karşımıza çıkıyor.

Volkswagen, Golf’ün yarım asrını kutlamak adına özel bir versiyon olan “Edition 50” modelini tanıttı. Golf’ün temel versiyonu olan Style üzerine konumlandırılan bu özel model, kendine özgü donanım ve tasarım detaylarıyla dikkat çekiyor.

Dış tasarımda öne çıkan unsurlardan biri, Volkswagen’in “Leeds” adını verdiği 18 inç alaşım jantlar. Karartılmış arka camlar, özel ışıklandırmalı panjur tasarımı ve belirgin logo detayları, Edition 50’yi diğer Golf modellerinden ayırıyor. Aracın B sütununa eklenen “50” logosu ise modelin 50. yılını vurguluyor.

Kabine geçildiğinde, kapı eşiklerindeki “Edition 50” tasarımı ve özel logo direksiyon altında göze çarpıyor. Paslanmaz çelik pedallar ise standart donanım içinde bulunuyor. Modelin sunduğu anahtarsız çalıştırma ve kapatma, sesli asistan, sürüş profili ve hırsız alarmı gibi teknolojik özellikler de kullanıcıları karşılıyor.

Volkswagen Golf “Edition 50”, sadece 1.5 TSI motorun 150 bg güç üretebilen versiyonuyla temin edilebilecek. Almanya’da 36.820 euro fiyat etiketiyle satışa sunulan bu özel model, sınırlı sayıda üretilerek Golf tutkunlarına özel bir deneyim sunmayı hedefliyor. Golf’ün 50 yılını kutlayan Edition 50, performansı, tasarımı ve özel detaylarıyla dikkat çekiyor.

Doğan Kanzuk

İş dünyasının deneyimli ismi Doğan Kanzuk, kendine ayırdığı zamandan biraz daha feragat edip ekonomi, para, iş dünyası ve profesyonel hayata dair pek çok şeyi Serinletici penceresinden takipçilerine ulaştırıyor.

You may also like...