Volkswagen Scirocco Yoluna Elektrikli Araç Olarak Devam Edebilir

Share

Scirocco’nun geleceğiyle ilgili önemli açıklamalarda bulunan Ar-Ge departman başkanı Frank Welsch, elektrikli bir versiyonun sinyallerini verdi.

Geçtiğimiz mayıs ayının ilk günlerinde Beetle ile birlikte üretim bandından indirileceği haberleri ortaya çıkan Scirocco için yeni bir yol göründü. O dönem kendisine sıklıkla yöneltilen sorulara; “Scirocco da Beetle da sınıfında kendilerine özgü karakterleri bulunan birbirinden değerli modeller. Lakin bazen araçların böyle bir karaktere sahip olması onların sonsuza kadar satışa sunulacağı anlamına gelmeyebiliyor.” yanıtını veren Volkswagen marka sorumlularından Arno Antlitz, kulaktan kulağa dolanan iddiaların bir hayli güçlenmesine neden olmuştu. Scirocco’yu tekrar gündeme getiren ve devamlılığının sağlanacağının sinyallerini veren açıklamaysa markanın Ar-Ge departman başkanı Frank Welsch‘ten geldi.

“Bence iki kapılı spor coupe modeli için sadece Scirocco’yu kullanabiliriz. Şu aşamada henüz nasıl bir araç olacağıyla ilgili net bir durum yok lakin elektrik platformumuz üzerine geliştirilecek bir model çok güzel ve eğlenceli olabilir. Bunun yanında ayrıca da yeni bir konsept coupe modelin değerlendirmesini de yapıyoruz.” diyen Welsch, Scirocco’nun yoluna tamamen elektrikli bir model olarak devam edebileceğinin sinyallerini verdi. Tamamen elektrikli Scirocco’nun 300 beygirlik bir güç değeriyle gelebileceği bilgilerinin de ortalıkta dolaştığı şu günler, yakın zamanda karşımıza çıkabilecek bir “anka kuşunun” güçlü sinyallerini içeriyor. Bekleyip göreceğiz.

Log

Ali Bardakçı

Gaziantep Üniversitesi Makine Mühendisliği Bölümü'nü bitiren Ali, iş yaşamını aynı şehirde sürdürüyor. 19. yüzyıl sanat akımları üzerine hobi amaçlı çalışmaları bulunan Ali, Serinletici'de gündemi her alanda takip etmeyi hedefliyor.

You may also like...