WhatsApp’a kullanıcı adları geliyor

Share

WhatsApp, mesajlaşma hizmetindeki insanlara potansiyel olarak ek bir gizlilik katmanı sağlayabilecek bir kullanıcı adı özelliğine sahip olacak gibi görünüyor.

Mevcut durumda, biri sizi WhatsApp kişisi olarak eklemek isterse, sizi QR kodu yöntemiyle ekleseler bile telefon numaranızı onlarla paylaşmanız gerekir.

WhatsApp’ta her zaman böyle çalıştı, ancak görünüşe göre Meta’nın geliştiricileri, kullanıcıların bazen telefon numaralarını açıklamadan belirli kişileri eklemeyi tercih edebileceklerini anlıyor.

WABetaInfo, en son beta Android uygulamasında, kullanıcıların hesapları için benzersiz kullanıcı adları seçmelerine olanak tanıyan bir WhatsApp kullanıcı adı alanı tespit etti. Muhtemelen, WhatsApp, Telegram’a çok benzer şekilde, kullanıcıların bunun yerine bir kullanıcı adı girerek diğer insanlara ulaşmasına izin vermeyi amaçlıyor.

Özellik hala geliştirilme aşamasında olduğundan, kullanıma sunulduğunda kullanıcı adlarının nasıl çalışacağını söylemek için henüz çok erken. İşletmeler gibi belirli hesaplarla iletişim kurarken kullanıcıların telefon numaralarını korumalarına izin verebilirler, ancak kullanıcılar arasında daha genel özel iletişim sağlamaları umuluyor.

WhatsApp son zamanlarda, gönderilen mesajları düzenleme yeteneği, yeni bir sohbeti kilitleme özelliği ve aynı hesabı birden fazla telefonda kullanma yeteneği dahil olmak üzere yeni özellikleri duyurmakla meşgul.

Mesnet Önal

Bir gün hayatta yaptığı veri analizlerinden sıkılan Mesnet, verinin kendisini yaratma macerasıyla çıktı yola. Önündeki engelleri her aşışında eski iş arkadaşlarına daha çok iş çıkartarak...

You may also like...