WhatsApp kullanıcılarına Google Drive’da depolama sınırlaması geliyor

Share

WhatsApp ve Google, WhatsApp yedeklemeleri için sınırsız depolama kotası uygulamasını sonlandırma kararı aldı. Bu yeni değişiklikle birlikte WhatsApp yedeklemeleri, Google depolama alanını kullanacak.

WhatsApp, sürekli olarak yeni özellikleri test etme ve güncelleme sürecini sürdürüyor. Ancak, Beta sürümünde ortaya çıkan son değişiklik, kullanıcıları üzecek gibi görünüyor. Şu anda kullanıcılar, sohbet geçmişlerini ek bir ücret ödemeden Google Drive’da sınırsız bir şekilde yedekleyebiliyorlar. Ancak önümüzdeki aylardan itibaren bu durum değişebilir.

WhatsApp’ın Beta sürümünde ortaya çıkan yeni özellik, WhatsApp ve Google’ın yedeklemeler için sınırsız depolama kotasını durdurmayı planladığını gösteriyor.

En son Android için WhatsApp beta 2.23.26.7 güncellemesiyle birlikte, yedekleme ekranında yeni bir uygulama içi uyarı ortaya çıkıyor. Bu uyarı, kullanıcılara WhatsApp yedeklemelerinin önümüzdeki dönemde Google depolama alanlarını kullanmaya başlayacağı konusunda bilgi veriyor.

Kullanıcılar, Google hesaplarına dahil olan ücretsiz 15 GB bulut depolama alanını veya Google One aracılığıyla satın alınan herhangi bir ek depolama alanını kullanarak ek bir ücret ödemeden sohbet geçmişlerini yedeklemeye devam edebilecekler. Ancak, bu değişiklikle birlikte, sınırsız depolama avantajının ortadan kalkması, WhatsApp kullanıcılarını yeni depolama stratejileri geliştirmeye yönlendirebilir.

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de F1 ve teknoloji editörlüğü yapıyor.

You may also like...