WhatsApp yakında orijinal kalitede fotoğraf gönderebilir

Share

WABetaInfo, bugün paylaştığı blog yazısında WhatsApp’ın uzun yıllardır beklenen özelliğini duyurdu. Bu yazıya göre WhatsApp, sohbetler arasında orijinal kalitede fotoğraf gönderme özelliğini test ediyor.

WhatsApp kullanıcıları, en başından beri platformun orijinal kalitede fotoğraf gönderememesinden şikayet ediyor. Hatta en büyük rakibi Telegram’ın bu özelliği olmasından dolayı sık sık iki platform karşılaştırmaya gidiyor. Çünkü anlık haberleşme platformu, şu anda kendi alanında çok kullanılan uygulama konumunda. Bu durumda sohbetler arasında fotoğraf ve video gönderme özelliği de oldukça kullanılıyor.

Bugün WABetaInfo’nun haberine göre WhatsApp, orijinal kalitede fotoğraf gönderme özelliği üzerinde çalışıyor. Yukarıda yer alan görselde de göründüğü gibi orijinal kalitede fotoğraf gönderme seçeneği, iki sohbet arasında gönderilen medya bölümünde görünecek.

Instagram ve WhatsApp başta olmak üzere sosyal medya platformlarındaki hesaplarınıza gelen bu mesajları sakın açmayın.

En üstte ilk başa entegre edilecek orijinal fotoğraf göndermek için araç çubuğu bir seçenek olarak sunulacak. Yani araç kullanılmayan herhangi bir medya, orijinal kalitede değil WhatsApp’ın sıkıştırdığı biçimde gidecek. Yenilik şu anda test aşamasında bulunuyor. Kararlı sürüme ne zaman geleceği ve konuyla ilgili daha fazla detay, şimdilik mevcut değil.

WhatsApp ek olarak durum güncellemesi konusunda da birtakım yenilikler de sunuyor. WABetaInfo’nun geçen günlerde paylaştığı habere göre sesli durum güncellemeleri test aşaması bitti ve özellik kararlı sürüme gelmeye başladı. Kullanıcılar, bu özellik sayesinde kaydettikleri ses kayıtlarını önceden kendileri de dinleyerek durum üzerinden paylaşım yapacak.

https://shiftdelete.net/whatsapp-orijinal-kalitede-fotograf-gonderme-ozellik-test-ediyor

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes, müziksiz yaşayamayanlardan...

You may also like...