Yapay zekaya göre Henry Cavill, yeni James Bond olmalı

Share

Yapay zekaya göre Daniel Craig’den sonra Ian Fleming’in James Bond karakterini canlandıracak yeni isim Henry Cavill olmalı.

2006’daki Casino Royale filminden bu yana 007’yi canlandıran Daniel Craig’in ünlü ajanı oynadığı günler Kasım ayında sinema severlerle buluşacak ‘No Time To Die’ filmiyle son bulacak. Craig’in yerine kimin geçeceği uzun süredir tartışılsa da henüz yapımcılar hiçbir oyuncuyla anlaşmaya varmadı.

Yapay zeka yazılımı Largo.ai tarafından yapılan bir çalışmada rol için ismi geçen aktörlerin nitelikleriyle Bond karakterinin nitelikleri kıyaslandı. Yapay zeka Cavill’e yüzde 92.3, Richard Armitage’a yüzde 92 ve Idris Elba’ya yüzde 90.9 puan verdi.

İncelemeye Britanyalı olmayan aktörler eklendiğinde de Cavill birinci sırada yer alırken onu Chris Evans ve Will Smith takip etti.

Şu anda Netflix’in The Witcher dizisinde başrolü oynayan Cavill’in daha önce oynadığı Süpermen karakterini de tekrar canlandırılabileceği konuşuluyordu. Cavill’in 2005 ve 2018 yıllarında da ‘dünyanın en ünlü ajanı’ için adı geçmişti.

T24

Tolga Erbak

Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

You may also like...