Yeni iPad’ler için özel bir özel etkinlik düzenlenmeyecek

Share

Apple, yeni iPad’leri tanıtmak için ayrı bir özel etkinlik düzenlemeyecek. Bunun yerine, 12 Eylül’de TSİ 20.00’de başlayacak olan Wonderlust etkinliğinde yeni nesil iPhone’lar ve Apple Watch’lara odaklanacak. Diğer beklenen cihazlar, özellikle yeni iPad Air gibi, Ekim ayında tanıtılacak. Ancak, bu cihazları tanıtmak için ayrı bir özel etkinlik yerine, bir basın sayfası üzerinden duyurmayı tercih edecek.

Yeni iPad Air modelinin yakın bir zamanda tanıtılması bekleniyor. Bu yeni model muhtemelen Apple’ın en son M2 çipi ile güncellenecek ve WiFi 6E ve Bluetooth 5.3 gibi yeni teknolojilere sahip olacak. Tasarımında küçük değişiklikler olabileceği düşünülüyor, ancak özellikle donanımsal olarak güçlendirileceği bekleniyor. Apple, en son Mart 2022’de güncellenmiş iPad Air’ı tanıtmıştı, bu cihap M1 çip, 5G, Center Stage desteği ile 12MP ön kamera, USB-C portu ve yeni renk seçenekleri sunuyordu.

iPad Pro’ların ise gelecek yıla kadar piyasaya sürülmeyeceği söyleniyor. Apple’ın Ekim ayında bir lansman etkinliği düzenlemek yerine, bu yılın başlarında M2 Pro ve M2 Max çipli MacBook Pro’yu tanıttığı gibi bir basın duyurusu yapması bekleniyor.

12 Eylül’deki Wonderlust etkinliğinde Apple’ın iPhone 15 serisi, Apple Watch Series 9 ve Watch Ultra 2 modellerini tanıtması bekleniyor. Bu etkinlikten bir süre sonra iOS 17, iPadOS 17, watchOS 10 ve belki macOS 14 Sonoma’nın final sürümünün yayınlanması muhtemel.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...