Yeni iPad Pro, MagSafe ile kablosuz şarj edilebilecek!

Share

Teknoloji devi Apple, sızıntılara göre, gelecek yıl iPad serisinde büyük değişiklikler ve yenilikler planlıyor. İşte merakla beklenen detaylar…

OLED ekranlı iPad Pro, daha büyük bir ekrana ve güçlü M3 çipine sahip olacak. iPad Air modeli ise M2 işlemci ile donatılacak. Ayrıca iPad Air ve şu anda daha büyük olan Pro için ayrılan 12,9 inçlik versiyon da dahil olmak üzere iki farklı boyutta sunulacak.

Bu yeniliklere ek olarak, Apple, iPad Mini için de bir çip yükseltmesi yapacak. Ayrıca şirket, altıncı nesli etkileyen ekran yenileme takılmalarına yönelik bir düzeltme üzerinde çalışıyor. Son olarak, uygun fiyatlı iPad modeli daha gelişmiş özelliklere kavuşacak ve 9. nesil modelin üretimi muhtemelen durdurulacak.

Apple, bu yenilikleri 2024’ün başlarında tanıtacak. Ancak, en dikkat çekici gelişme, iPad Pro için MagSafe şarj özelliğinin eklenmesi olacak.

MagSafe nedir diye merak edenler için; Apple, MagSafe şarj aygıtını, cihazları hızlı ve güvenli bir şekilde kablosuz olarak şarj etmek için tasarladı. Bu sistem, şarj işlemini 15 W’a kadar maksimum güce optimize ederken, akıllı bir şekilde koşullara uyum sağlıyor. Ayrıca, cihazın kablosuz şarj cihazını sağlam bir şekilde tutmak için mıknatıs halkasını kullanıyor.

Uzun süredir iPad için MagSafe şarjının araştırıldığı biliniyordu ve şimdi 2024 yılında iPad Pro’nun bu özelliği destekleyeceği sızdırılan bilgiler arasında. Bu, kullanıcılara daha hızlı, daha güvenli ve pratik bir şarj deneyimi sunacak olan heyecan verici bir gelişme olarak karşımıza çıkıyor.

Emre Kalkan

Serinletici idari işler yöneticisi ve teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu.

You may also like...