Yeni PS5 kotrolcüsü DualSense V2, daha iyi pil ömrüyle geliyor

Share

PlayStation 5 kullanıcıları, uzun bir bekleyişin ardından DualSense V2’nin özelliklerini öğrenmek için sabırsızlanıyor. Kanada merkezli bir e-ticaret sitesi olan BestBuy, bu beklenen kontrolcüyü listeleyerek oyun tutkunlarını heyecanlandırdı. Ancak kısa bir süre sonra BestBuy, sayfayı kaldırdı, bu da merak uyandırdı. DualSense V2’nin tasarımı ve özellikleri neler?

Bilindiği üzere Sony, yeni bir DualSense modeli üzerinde çalışıyordu. Mevcut kontrolcü, özellikle pil ömrü konusunda eleştirilere maruz kalmıştı. Yeni DualSense V2, bu sorunu çözerek kullanıcılara 12 saat gibi oldukça uzun bir pil ömrü sunacak. Kontrolcünün teorik olarak 8-12 saat arasında pil ömrüne sahip olduğu belirtiliyor. BestBuy’un listeleme sayfasında ise DualSense V2’nin tam 12 saatlik kesintisiz oyun deneyimi vaat edildi.

DualSense V2’nin tasarımında ise değişiklik yapılmamış gibi görünüyor. Dahili mikrofon, dokunsal tetikleyiciler, kulaklık girişi, dokunmatik yüzey gibi özellikler yine kontrolcüde bulunacak. PlayStation DualSense V2’nin fiyatı ise 90 Kanada doları yani 67 dolar olarak belirlenmiş. Bu bağlamda DualSense V2 fiyatı, ilk versiyonla aynı seviyede tutulmuş.

BestBuy’un sayfayı kaldırması ve DualSense V2’nin özellikleri, PlayStation 5 kullanıcılarını heyecanlandırmış durumda. Yeni kontrolcünün piyasaya sürülme tarihi ve geniş çaplı kullanıma sunulup sunulmayacağı ise merakla bekleniyor.

Olgu Atanay

Olgu, Serinletici'ye teknoloji stajyeri olarak hızlı bir giriş yaptı. Aynı hızı yazarlık yolunda kullanma konusunda en ufak bir kuşkusu yok.

You may also like...