5 Maddede Hitchcock’ın Psycho’su

1- Robert Bloch’un seri katil Ed Gein’ın cinayetlerini temel aldığı kitaba dayanan Psycho, köhne bir motelde kadın kılığına giren bir katil hakkındaydı.

2- Filmin yönetmeni Alfred Hitchcock, duş sahnesinin çok kanlı görünmesinin önüne geçmek için filmi siyah beyaz çekmeyi seçti.

3- Janet Leigh’nin duş sahnesi filmin aşağı yukarı üçte birlik kısmında yer aldı.

4- Hitchcock, eşi benzeri görülmemiş şekilde kahramanı Janet Leigh’yi filmin başlarında öldürerek seyirciyi şok içinde bıraktı.

5- Görünürde korku filmi olmasına rağmen, kan asgari düzeyde tutuldu.

Başvuru Kitapları/FİLM/NTV yayınları

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: