Sevimli Bir Dostluk Hikayesi

İngiliz hayvan yemi markası James Wellbeloved, ilk kez televizyonda da yer alacak büyük ölçekli bir reklam kampanyasıyla izleyicilerle buluşmaya hazırlanıyor. Kampanyanın odağında genç bir çocuk ve bir köpeğin dostluğunu anlatan canlandırma film var. Film; nefis bir animasyonun yanı sıra sıcak ve sevimli bir hikaye sunuyor.

8768063358c75aedbacca6.47840305

AMV BBDO tarafından hazırlanan 90 saniyelik film, “Mega City” (Mega Şehir) adını taşıyor. Bir sokak müzisyeninin, yanında köpeğiyle sokakta gitar çaldığını görüyoruz. Çocuk kazandıkları paraları evindeki cam bir kavanozda biriktiriyor ve amacı, hayalindeki motosikleti almakmış gibi anlıyoruz. Filmin sonundaysa esas amacın/ hayalin motosiklet değil; bambaşka bir şey olduğunu görüyoruz ve film, dostluk ve sevginin her şeyden öncelikli olduğunu hatırlatıyor.

Passion Animation Studio’nun hazırladığı ve (geçtiğimiz senelerde İspanya Piyangosu’nun Justino isimli çok beğenilen filminin de yönetmeni olan) againstallodds tarafından yönetilen film, sevimli karakter tasarımları ve etkileyici görselliğiyle dikkat çekiyor.

Stüdyo; filmi yaparken en zorlandıkları konunun köpeğin karakterini gerçekçi bir şekilde yansıtmak olduğunu belirtiyor ama sonuçtan oldukça memnun olduklarını ifade ediyorlar.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: