Bal kabaklı pasta

Yıla tatlı bir kapanış yapın! Sizin için yılbaşı menünüze lezzet katacak tatlı tarifleri hazırladık.

Sunumu şık, yapımı kolay bu lezzetleri mutlaka deneyin!

Malzemeler:
• 2 adet sade pasta tabanı
• 2 paket vanilyalı pasta kreması
• 500 gr haşlanmış bal kabağı

Şurup için
• 150 ml su
• 3 yemek kaşığı şeker
• İsteğe göre vanilya, badem aroması, 2 kaşık konyak

Hazırlanışı:
Şurup için su ve şekeri 5-10 dakika kısık ateşte kaynatın. Soğuyunca arzu ettiğiniz aromayı ekleyin. Bal kabağını şeker ilave etmeden önce çok az su ile haşlayın ve daha sonra soğutun. Vanilyalı pasta kremasını paket talimatına göre süt ilave ederek mikserle çırpın. Krema ve bal kabağını istenilen lezzeti bulacak miktarlarda karıştırın.

Sade pasta tabanlarını bütün olarak kullanın veya istediğiniz şekil ve büyüklükte kesin. Kek tabanının birine şurup sürüp, hazırlanan bal kabaklı kremayı da kalınca sürün. Şuruplanmış ikinci katı yerleştirin ve tüm kek katları bitene kadar aynı işleme devam edin.

Pastanın dışını veya sadece üstünü krema ile kaplayın. 1 saat buzlukta veya 2-3 saat buzdolabında bekletin. Servis yapmadan arzu ederseniz farklı pasta süsleme malzemeleri de ilave edebilirsiniz.

Elele / Hazırlayan: Elif Edes Tapan / Fotoğraf: Hande Göksan

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: