Makinedeki Adam: Steve Jobs

Apple’ın ikon haline gelen kurucusu Steve Jobs’ın hayatını anlatan yeni bir belgesel yapıldı. Steve Jobs’un daha önce yayınlanmayan röportajlarını içeren Steve Jobs: The Man in the Machine, eleştirel bakış açısıyla da dikkat çekiyor.

Türkçe adıyla “Steve Jobs: Makinedeki Adam”, adlı belgesel ünlü yapımcı Alex Gibney’im imzasını taşıyor. Belgesel Steve Jobs’ın hayatına eleştirel bir açıdan yaklaşmasıyla dikkat çekiyor.

Belgesel, Jobs’un yanısıra Apple’ın kurucu ortağı Steve Wozniak ve eski çalışanlarla yapılan röportajları da içeriyor.

Yönetmen belgeselin yapımı esnasında Apple şirketine işbirliği önerdiğini ve olumsuz yanıt aldığını hatta şirketin belgeselin yapımına karşı olduğunu belirtti.

Belgesel izleyiciye Apple ürünleri ve şirketin kurumsal sorumluluğu hakkında yeni bir bakış kazandırmayı hedefliyor. İlgi çeken belgesel 4 Eylül tarihinde gösterime girecek.

NTV

Sezin Nil Tufan Bardakçı

Her şey için yeterli olduğu sanılır ama Nil için satranç oynamak elde ettiği şampiyonluklara rağmen sadece fazla iddialı bir hobiden ibaret. Yeterince zeki olduğunu göstermek yerine herkesin iyi olabilmeyi bu kadar dilediği bir oyunu kendisine iktisata yönlendiren bir analitik düşünce kaynağı olarak yorumluyor. Çok düşünüp az konuşuyor ve çok okuyup az yazıyor. Hayatın ona gelişini doğru yorumlayana kadar olanları saymazsak İstanbul Ticaret Üniversitesi İktisat Bölümü mezunluğundan pek de haz etmiyor. Oyunun kurallarına aykırı bir “rok” daha deyip onu yenilmez satranççı kimliği Colly’e hapsetmeden hayatta savrulmayı umuyor. Maroon 5 eşliğinde. | nil.tufan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.