Friends yıldızı Matthew Perry hayatını kaybetti

Share

Televizyon tarihinin en efsanevi karakterlerinden biri olarak kabul edilen ‘Chandler Bing’ karakteriyle ünlenen Emmy adayı oyuncu Matthew Perry, 54 yaşında hayatını kaybetti.

Matthew Perry, Los Angeles’taki evinin jakuzisinde ölü bulundu.

Friends dizisi, Perry’yi bir televizyon ikonu haline getirdi ve bu ölüm, televizyon dünyasının büyük bir kaybını simgeliyor.

Friends dizisi, 10 sezon boyunca izleyenlere unutulmaz anılar ve kahkahalar yaşattı. Perry, Jennifer Aniston, Courteney Cox, Matt LeBlanc, Lisa Kudrow ve David Schwimmer gibi oyuncu arkadaşlarıyla birlikte New York’ta bir arkadaş grubunu canlandırarak büyük bir başarıya imza attı. Dizi, 2002’de en iyi komedi dizisi ödülünü kazandı.

Ancak Perry’nin başarıları sadece ekranla sınırlı değildi. Anı kitabı “Friends, Lovers and the Big Terrible Thing,” bağımlılıkla olan mücadelesini anlatıyor. Perry’nin uzun süreli bağımlılık sorunu ve bununla verdiği mücadele hikayesi dikkat çekiciydi.

Anı kitabında, Perry, Friends senaryosunu ilk kez okuduğunda nasıl etkilendiğini anlatıyor. Senaryonun kendisiyle özdeşleştiğini hissettiğini ifade ediyor. Bu, onun Friends’ta Chandler karakterini oynamasını sağlayan dönüm noktasıydı.

Ancak Perry’nin arkasında bilinmeyen bir sır vardı: Madde bağımlılığı. Dizi sırasında bu sorunu açığa çıkarmamak için büyük bir mücadele verdi. Friends, çok büyük bir prodüksiyondu ve Perry, hem senaryoyu hem de rol arkadaşlarını seviyordu, ancak bağımlılık onunla mücadele ediyordu. Perry, bu sırrı kimseye anlatmadı ve sırlarını korudu.

Matthew Perry, 19 Ağustos 1969’da Massachusetts’te doğdu. Babası John Bennett Perry, annesi ise Kanada Başbakanı Pierre Trudeau’nun basın sekreteri olarak görev yapmış bir aileden geliyordu.

Matthew Perry, Friends dizisiyle ve Chandler Bing karakteriyle milyonlarca insanın gönüllerinde taht kurdu. Onun oyunculuk yeteneği ve dizideki unutulmaz esprileri, televizyon tarihinde unutulmayacak bir iz bıraktı. Perry, hem Friends hem de bağımlılıkla olan mücadelesiyle hatırlanacak bir oyuncuydu ve ölümü, televizyon dünyasında büyük bir kaybı temsil ediyor.

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

You may also like...