Evsizleri Modem Yaptılar

Çek Cumhuriyeti’nde bir girişimci evsiz insanların gıda, giyecek ve barınak ihtiyaçlarını karşılamak için alışılmışın dışında bir proje başlattı. Ülkenin başkenti olan Prag’da, evsiz insanlar üstlerine takılan modem sayesinde belirli bir ücret karşılığında WiFi hizmeti sunacak. Projenin yöneticisi olan Kamil Krtil, “Evsiz insanlar hiçbir şey yapmıyorlar. Bu onlara da fayda sağlayacak” dedi.

Kampanya yöneticisi olan Krtil’in modern ve pratik olarak tanımladığı proje sosyal medya üzerinde sert tepkilere neden oldu. Kullanıcıların, ‘evsizlerin cebine küçük nükleer cihazı koyuyorlar’ dediği projenin iki aylık finansı IndeiGoGo isimli internet sitesinden toplanan para ile sağlanacak.

Pazartesi ve Salı günleri izin yapılacağını belirten Krtil, evsizlerin metro istasyonlarının etrafında sekiz saat harcamalarını istiyor.

Projenin, Prag’a gelen turistlere büyük kolaylık sağlayacağı iddia ediliyor.

T24

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Deniz Çalışkan

[Serinletici'den ayrıldı] İstanbul Aydın Üniversitesi Gazetecilik Bölümü’nden mezun olan Deniz, profesyonel öğrenimini yerel gazetelerde sürdürmeye devam ediyor. Kitap ve müziksiz bir hayatı kabul etmeyen Deniz için kitaplardan uyarlanan filmler özenle kaçılması gereken aktiviteler arasında yer alıyor. Serinletici'de iletişim sorumluluğu kapsamında sitenin sosyal medya ve WhatsApp gibi hesaplarını koordine eden Deniz, aynı zamanda Serinletici haber bölümünde çalışıyor. denizc@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.