2016 Yılının En İyi 10 Yabancı Dizisi

Share

Diziler hayatımızın vazgeçilmezi. Hatta birçoğumuz gün içinde ‘akşam eve gitsem de sezonu bitirsem’ diye iç geçiriyoruz.

1_gilmoregirls_1sht_winter_us

Peki 2016 yılının en çok beğenilen dizileri deseydik, cevabınız ne olurdu? Hadi gelin birlikte inceleyelim…

10- Insecure

Insecure border=

Rolling Stone’un Amerika’nın en komik yirmi üç insanından biri olarak seçtiği YouTube yıldızı Issa Rae’nin de başrolde yer aldığı dizide,  Afrika kökenli Amerikan vatandaşı iki kadınıın ırkçılık karşısında yaşadıkları sıkıntılar ele alınıyor.

9- Mozart In The Jungle

Mozart In The Jungle border=

Yaşlanmış olan maestronun yerine yeni, zeki ve genç bir maestronun orkestranın başına getirtilmesiyle olayların başladığı dizide, New York Senfoni Orkestrası üyelerinin birbirleriyle olan ilişkileri anlatılıyor.

8- Downtown Abbey

Downtown Abbey border=

2010 yılında yayınlanmaya başlayan Downtown Abbey dizisi, 15 Nisan 1912 günü Titanic gemisinin buzdağına çarparak batması ve gemiyle birlikte Crawley ailesinin iki varisini kaybetmesi ile gelişen olayları ekrana yansıtıyor.

7- Gilmore Girls

Gilmore Girls border=

2000 yılında başlayarak toplam 7 sezon boyunca ekranlarda yayınlanan Gilmore Girls dizisi, hayali Stars Hollow kasabasının karakterlerinden anne Lorelai ile kızı Rory’nin yaşamlarını konu alıyor. Emmy Ödülü kazanmış ve Golden Globe Ödülleri’ne aday olmuş olan dizi, 2016 yılında aynı kadro ile tekrardan ekranlara dönerek Gimore Girls hayranlarını sevindirdi.

6- Atlanta

Atlanta border=

20’li yaşlarının ortasına gelmiş iki kuzen olan Earnest ve Alfred, rap dünyasının merkezi olarak bilinen Atlanta’ya gider. Şehir yaşantısıyla ve rap dünyasıyla tanıştıktan sonra çeşitli bağlantılar ile yıldız haline gelen kuzenlerin başından eğlenceli ve garip olaylar geçmeye başlar.

5- American Crime Story

American Crime Story

2016 Şubat ayında yayına başlayan American Crime Story dizisi, her sezon farklı konu ve karakterleri işleyerek Amerika tarihinin en ünlü suçlarını ekranlara getiriyor.

4- The Crown

The Crown

En büyük ve en masraflı prodüksiyana sahip olduğu söylenen The Crown dizisi, Kraliçe II. Elizabeth’in üzerine odaklanarak savaş sonrası İngiltere’nin kaderini belirleyen başbakanlarının yaşadıklarını konu alıyor.

3- Game of Thrones

Game of Thrones

2011 yılında yayınlanmaya başlayan Games of Thrones dizisinde, köklerini saldıkları topraklar kadar soğuk ve sert olan Starklar’ın taht mücadeleleri ele alınır. Dizi, yedinci sezonu için onay alarak 2017 yılında yeni bölümleri ile ekranlarda yayınlanmaya devam edecek.

2- Stranger Things

Stranger Things

1980’li yıllarda New York’un liman kasabası olan Montauk’ta geçen hikayede, genç bir çocuğun gizemli bir şekilde ortadan kaybolması ele alınır. Ailesi, arkadaşları ve yerel polisler, çocuğu ararken ortaya çıkan doğaüstü güçlerle karşılaşırlar.

1- Westworld

Westworld

Yapay zekanın konu alındığı ve Westworld adlı eğlence parkının merkezinde olayların geçtiği dizide, Westworld Park’ta olayların çığırından çıkması ile ortaya çıkan macera aktarılıyor.

Instyle

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

You may also like...