Close

5’te 5: Popun Kraliçesi Madonna

‘Müzik’ hayatımızın olmazsa olmazlarından. O nedenle de ‘müzik nereye biz oraya’ mottosuyla yola çıkarak ‘5’te 5′ bölümünü oluşturduk. Bundan böyle sevdiğimiz, hatta 7/24 dinlemekten bıkmadığımız ve sizlerin de keşfetmenizi istediğimiz şarkıları/şarkıcıları ve müzik gruplarını 5’te 5 bölümünde paylaşacağız.

Neden 5? Cevabımız kısa: Çünkü güzel bir rakam. 

Bu hafta ‘5’te 5′ bölümünde Madonna’nın en iyi beş şarkısını dinleyeceğiz.

Bugüne kadar kulak vermeyenler için güzel bir keşif olacağını düşünüyoruz, çünkü 2000’li yıllara dair Madonna şarkıları yer almayacak listemizde. Madonna’nın harika ama nostaljik parçaları yer alacak.

Yeni şarkılarını da bir hayli seviyoruz ama biz Madonna’nın 80’li yıllara ait şarkılarına bayılıyoruz!

Ve karşınızda popun kraliçesi Madonna‘nın harika 5’te 5’i:

5- Like A Virgin

4- Who’s That Girl

3- Crazy For You

2- Like A Prayer

1- La Isla Bonita

Tagged

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

One thought on “5’te 5: Popun Kraliçesi Madonna

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.