Kraliçe Elizabeth 90 Yaşında!

İngiltere Kraliyeti’nin en uzun süre tahtta kalan hükümdarı unvanını alan Kraliçe 2. Elizabeth bugün 90. yaşını kutluyor. Kraliçe, 90. yaşına Londra’daki Buckingham Sarayı’nın aksine Londra’nın batısındaki Windsor’da girecek.

Kraliçe’nin doğum gününde ilk olarak İngiltere Kraliyeti’nin resmi ikamet adreslerinden biri olan Windsor Kalesi’ne ev sahipliği yapan küçük Berkshire kasabasında küçük bir yürüyüş yapması bekleniyor.

Kraliçe daha sonra da Windsor Kalesi’nde Prens Charles’in organize ettiği aile yemeğinde diğer aile üyeleri ile bir araya gelecek. Kraliçe 2. Elizabeth cuma günü de yine Windsor’da ABD Başkanı Barack Obama ve eşi Michelle Obama’nın katılacağı bir öğle yemeği düzenlenecek.

Kraliçe’nin doğum gününün diğer yıllara göre çok daha coşkulu geçmesi bekleniyor. İngiltere Kraliyeti tahtında 63. yılını dolduran Kraliçe 2. Elizabeth Britanya’da hazırlıklar aylar öncesinden başladı.

Kraliçe’nin 90.doğum günü şerefine bastırılacak pul için Kraliyetin dört kuşağını temsilen Kraliçe 2. Elizabeth, Prens Charles, Prens William ve minik Prens George bir araya geldi.

Diğer yandan ünlü markalar da Kraliçe’nin 90.doğum günü temalı sınırlı sayıda ürünler piyasaya sürdüler.

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.