Close

Instagram’ın Kullanıcı Sayısı: 500 Milyon

Popüler fotoğraf ve video paylaşım sitesi Instagram önlenemez yükselişini sürdürüyor.

Bir süredir yeni simgesi nedeniyle gündemden düşmeyen Instagram artık 500 milyon kullanıcıya sahip. Kullanıcı sayısı son olarak Eylül 2015’te 400 milyon olarak açıklanmıştı.

Her gün 300 milyon aktif kullanıcı

Instagram’dan yapılan açıklamaya göre yarım milyar kullanıcının en 300 milyonu her gün fotoğraf ve videolara göz atarak sosyal ağı kullanıyor.

Şirketten yapılan açıklamada ayrıca Instagram’da her gün 95 milyon fotoğraf ve video paylaşımı yapılıyor. Günlük beğeni sayısı ise 4.2 milyar olarak açıklandı.

Şirket tarafından yayınlanan istatistikler bunlarla sınırlı değil. Instagram’ı kullananların %80’lik dilimini (400 milyon) Amerika dışındaki kullanıcılar oluşturuyor.

Aralık 2010’da o dönem sadece iOS platformunda kullanılan Instagram’ın kullanıcı sayısı 1 milyon olarak açıklanmıştı. Uygulama Nisan 2012’de ise Google Play Store’da yerini aldı. Aynı dönemde Facebook 1 milyar dolar ödeyerek Instagram’ı bünyesine katmıştı.

Shiftdelete

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.