George R.R. Martin’in Bir Kitabı Daha Dizi Oluyor

Game of Thrones adıyla diziye uyarlanan Buz ve Ateşin Şarkısı’nın yazarı George R.R. Martin’in bir başka kitabı daha televizyona uyarlanacak.

Pek çok yazar tarafından kaleme alınan ve Martin tarafından düzenlenerek kitaplaştırılan, alternatif bir evrende geçen ‘Wild Cards’ isimli kitabın konusu oldukça ilginç.

Kitap, 2. Dünya Savaşı’nın sona ermesi sonra Dünya’yı kasıp kavuran bir uzaylı virüsü ile karşı karşıya ve mutasyona uğrayan insanlığın mücadelesini konu alıyor.

Kitabının televizyon dizisine uyarlanacağını kendi blog’undan duyuran Martin, kitaptaki hikayenin Marvel ve DC çizgi romanlarındaki gibi oldukça geniş bir hikayeye ev sahipliği yaptığını belirterek tabiri caizse hayranların ağızlarına bir parmak bal çaldı.

Ancak bu haber Martin hayranlarını şimdiden ikiye bölmüş durumda. Zira bu projenin hala yayınlanmamış Game of Thrones kitabının çıkış tarihini etkilemesinden çekinen kişilerin sayısı hiç de az değil.

Bu konuya da açıklık getiren Martin, Wild Cards’ın senaryo çalışmalarında yer almayacağının altını çizen Martin, bu projenin yeni Game of Thrones kitabını bitirmesini engellemeyeceğini duyurdu.

Universal Cable productions tarafından ekrana taşınacak olan dizinin ne zaman izleyici ile buluşacağına dair bir açıklama ise henüz yapılmadı.

NTV

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.