Bu Çorba Tarifleri Pek Bir Sevimli!

Anadolu Üniversitesi Animasyon Bölümü mezunu illüstratör Ece Zeber’in yaratıcı çorba tarifleri projesi, geleneksel çorba tariflerini çizgilerden tat alarak pratik bir şekilde öğrenmeye yardımcı oluyor. Proje, Ece Zeber’in yüksek lisansa devam ettiği dönemde ortaya çıkmış.

paget

O dönemde en sevdiği ders, konu kısıtlaması olmadan çalışabildiği için dijital illüstrasyon dersiymiş ve Zeber çorba tarifleri projesini bu ders dolayısıyla hazırlamış.

Sanatçı, tariflerin tamamen kendisine ait olduğunu belirtiyor. Elbette bunlar aynı zamanda evde sürekli pişirilen, annesinden ve diğer aile büyüklerinden kendisine miras kalan geleneksel tariflermiş. İllüstrasyonlarda; domates, mantar, mercimek, şehriye çorbası ve sülüklü çorba tariflerine yer veren Zeber, çorbaların lezzeti hakkında bizzat garanti ediyor.

Sanatçının öz geçmişi de bugünkü başarısına ışık tutuyor. İlk kişisel sergisini 2006’da Balıkesir Devlet Güzel Sanatlar Galerisi’nde açmış. Bu sıralarda Balıkesir’de düzenlenen Devrim Erbil Resim Yarışmalarında da ödüller kazanmış.

Balıkesir Kardiye Kemal Gürel Anadolu Güzel Sanatlar Lisesi’ni birincilikle bitirmesinin ardından, Anadolu Üniversitesi Animasyon Bölümü’nde öğrenimini tamamlayan Zeber, 2012’de Resimli Filim Animasyon Stüdyosu’nda, 2015’te de Zahiri Görsel Tasarım Ofisinde arkaplan tasarımcısı ve animatör olarak çalışmış.

Animasyon bölümünde başladığı yüksek lisansını ise yarıda bırakmış. Şu anda bağımsız çalışan sanatçı, Ot ve Otlak dergilerine düzenli olarak illüstrasyon ve çizgi roman çiziyor.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.