Ölüm ve Yaşam Birbirine Aşık Olursa…

Ölüm ve yaşamı birbirinin tersi zannederiz, fakat birbirlerine çok benzerler. İkisinin de zaafları ve tutkuları vardır. Her köşe başında yolları kesişebilir ya da bir ormanın derinliklerinde… Tıpkı Marsha Onderstijn‘in “Ölümün Ömrü” adlı animasyonunda olduğu gibi.

2C-The-life-of-death-3

Bu kısa filmi izlerken aklımızın bir köşesine Harry Potter’dan tanıdık bir cümle yerleşiveriyor: Biri hayatta olduğu sürece diğeri yaşamını sürdüremez.

Peki ya birbirlerine aşık olurlarsa? Doğa bu durumun karşısında ne yapabilir? Ölüm, Yaşam’a aşık olursa birlikte hayata tutunabilirler mi?

Hadi gelin bu sorunun acımasız yanıtını bu güzel çizimlerle hayata geçirilmiş animasyondan öğrenelim…

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.