Ölüm ve Yaşam Birbirine Aşık Olursa…

Ölüm ve yaşamı birbirinin tersi zannederiz, fakat birbirlerine çok benzerler. İkisinin de zaafları ve tutkuları vardır. Her köşe başında yolları kesişebilir ya da bir ormanın derinliklerinde… Tıpkı Marsha Onderstijn‘in “Ölümün Ömrü” adlı animasyonunda olduğu gibi.

2C-The-life-of-death-3

Bu kısa filmi izlerken aklımızın bir köşesine Harry Potter’dan tanıdık bir cümle yerleşiveriyor: Biri hayatta olduğu sürece diğeri yaşamını sürdüremez.

Peki ya birbirlerine aşık olurlarsa? Doğa bu durumun karşısında ne yapabilir? Ölüm, Yaşam’a aşık olursa birlikte hayata tutunabilirler mi?

Hadi gelin bu sorunun acımasız yanıtını bu güzel çizimlerle hayata geçirilmiş animasyondan öğrenelim…

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.