Uykunun Gizemini Anlatan Portreler

İranlı sanatçı Maryam Ashkanian ressam ve heykeltıraş olarak tanınıyor. Yastıklar üzerine el dikişiyle resimlenmiş parçalardan oluşan “Sleep Series” (uyku serisi) ile de dünya genelinde ses getirdi.

1243440440590895e0c2cd82.20370141

Maryam Ashkanian, yastıkların yüzeyinde uyuyan insan tasvirleri yaratırken en kaliteli kumaşları kullanmış. Sanatçı, rüyaların kişiyi daha geniş evrenlere götüren birer yolculuk olduğuna inanıyor.

Uyuyan portrelerin sahipleri, o eşsiz deneyimi hala yaşamakta olan birer gözlemciyi temsil ediyor. Sanatçıya göre rüya gördüğü sırada birer ikon olarak tasvir edilen insanlar, çevrelerindeki dünyaya kendi haklarındaki en gerçek, en dürüst ipuçlarını veriyor.

2012’de İran’da Gilan Üniversitesi Sanat Fakültesi, Resim Bölümü’nden mezun olan sanatçının çalışmaları uluslararası solo ve grup sergilerinde sanat severlerle buluşmaya devam ediyor.

bigumigu.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.