Galaxy S8’in Fiyatı Düşmeye Devam Ediyor

Samsung’un 21 Nisan’da satışa sunduğu Galaxy S8 fiyatı düşmeye devam ediyor. İşte konu hakkındaki detaylar.

Bilindiği üzere Samsung, yeni amiral gemisi modelleri Galaxy S8 ve S8 Plus’ı 21 Nisan’da satışa sunmuştu. Galaxy S8 ve S8+ özellikle Güney Kore ve Amerika’da son derece başarılı bir satış grafiğine imza atmıştı. S8 ve S8+’ın Apple’ın ana vatanında bu kadar başarılı olmasının temel nedeni ise, fiyat etiketlerinin diğer ülkelere kıyasla daha aşağıda olmasıydı.

Basit bir kıyaslama yapacak olursak, Galaxy S8 fiyatı ülkemizde ilk olarak 4399 TL olarak lanse edilmişti. Amerika’da duyurulan fiyat ise 725 dolardı. Elbette ülkemizde Galaxy S8 fiyatı sonradan 3999 TL olarak güncellense de Amerika ile kıyaslandığında yine çok yüksek olduğunu söyleyebiliriz.

Samsung, Çin ve ABD’de Snapdragon 835 yonga setine sahip modelini satarken, diğer bölgelerde ise Exynos 8895 yonga setine sahip modeli piyasaya sürmüştü. Genel itibari ile Exynos 8895, Snapdragon 835’ten daha üstün bir Geekbench performansına imza atsa da fiyat anlamında aynı şeyi söylemek pek de mümkün değil.

Zira Amerika’da geçtiğimiz gün eBay üzerinden Exynos 8895 yona setine sahip Galaxy S8 modelleri de satılmaya başlanmıştı. Üstelik bu S8’lerin fiyatı SD 835’lilere nazaran çok daha ucuz. Şu anda SD 835’li S8’lir 720 dolar civarında fiyatlardan satılırken, Exynos 8895’li modelin fiyatı ise 690 dolar. Yani arada yaklaşık olarak 30 dolarlık bir fark bulunuyor.

Dip not olarak ülkemizde satılan Galaxy S8 modelinin de Exynos 8895 yonga setli model olduğunu hatırlatalım.

CNN

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.