’20 Yıl İçinde Uzayda Akıllı Yaşam Bulabiliriz’

Uzaylılar var mı? Belki binlerce kez bu soruyu burada sorduk. Birçok farklı fikrin ve yaklaşımın da olduğunu biliyoruz. Geçtiğimiz günlerde bu tartışmayı alevlendirecek bir açıklama SETI çalışanından geldi. (Bilindiği üzere SETI uzayda akıllı yaşam formları arıyor.)

SETI’de görev yapan Seth Shostak, 20 yıl içerisinde uzayda akıllı yaşam formlarını bulabileceğimizi düşünüyor. Hatta 20 yıl içerisinde akıllı yaşam formu bulabileceğimiz konusunda bir fincan kahve için bahse girmeye bile razı.

Görevi gereği önemli bir noktada bulunan bir bilim insanının böyle bir açıklama yapması önemli. Shostak açıklamasında miktobiyal canlıların bulunabileceğini ancak 20 yıl gibi bir sürede akıllı uzaylılarla tanışma ihtimalimizin de bulunduğunu dile getirdi.

Haber Uzay

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Hande Sheref

Daha çocukken ailesiyle birlikte ABD'ye yerleşen Hande, Los Angeles'ın bitmeyen sıcak rüzgarlarıyla her güne daha olgunlaşmış ve bilge olarak uyandığına inanıyor. Bir gün ülkesine dönme hayalinden asla vazgeçmeyen Hande Sheref, hayatın tadını çıkartmaktan geri kalmıyor. Serinletici'de ağırlıkla kültür-sanat çalışmalarında yer alan yazar, hayatın bir resim tablosu olduğuna inananlardan... | hande.sheref@serinletici.com

You may also like...