Close

Toyota’dan Özel Jet Konforu Vadeden Fine-Comfort Ride

Tokyo Otomobil Fuarı’nda sergilenecek önemli konseptlerden olacak Fine-Comfort Ride, kokpit bölümüyle beğeni toplayacak.

Tokyo Otomobil Fuarı’nda gösterimi yapılmak üzere karşımıza çıkardığı TJ Cruiser konseptiyle tüm gözleri üzerine çekmeyi başaran ve kullanıcılardan olumlu geri dönüşler alan Toyota bu çizgisini devam ettirecek gibi gözüküyor. Aradan geçen iki haftalık zaman diliminini ardından fuara getirmek üzere Fine-Comfort Ride isimli konseptinin detaylarını paylaşan Toyota, geleceğin otomobilleri konusundaki vizyonunu özellikle kokpit teknolojileriyle ön plana çıkartmayı planlıyor. TJ Cruiser’da gördüğümüz Van-SUV karışımının ardından buradaki örnek karşımıza mini-van yapısıyla çıkıyor. Aracın güç ve yakıt teknolojisindeyse elektrik ve hidrojen iş birliği var.

Projenin ana fikrinde geleceğin otomobili olduğu için kokpit bölümünde otonom odaklı bir yapıyı da beklememiz gayet normal. Bu beklentilerimizi karşılar bir yapıyı barındıran Fine-Comfort Ride’ın kokpit bölümü daha önceki örneklerde gördüğümüz gibi oldukça esnek şekilde farklı formlara bürünebiliyor. Koltuklarının tamamı bir grup kişinin toplantı yapabileceği şekilde 360 derece döndürülebilen konseptte, camlar aktif bir bilgi ve eğlence ekranı olarak da kullanılabiliyor. Yakıt teknolojisi bazında bizleri hidrojenle karşılayan Fine-Comfort Ride tek seferde 620 kilometrelik menzil değeri kat edebiliyor. Modelle ilgili geriye kalan tüm detayları organizasyon kapsamında alacağız.

Log

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.