Daimler, Kan Kaybediyor

Daimler, 2017’nin üçüncü çeyreğinde kâr kaybı yaşadı. Bu düşüşe, dizel motorlu araçları daha çevre dostu hâle getirme için yapılan çalışmalar ve diğer özel bileşenler neden oldu.

Daimler %14 oranında kâr kaybı yaşadı

Alman otomobil grubunun cuma günü yaptığı açıklamaya göre, grubun faiz ve vergi öncesi kârı, Temmuz-Eylül döneminde %14 azalarak 3.46 milyar euroya düştü.

Grup son çeyrekte mevcut ve daha eski Mercedes dizel modellerini, kirliliği ve araç kullanım yasaklarını önlemek adına güncelledi. Bu güncellemeler için toplamda 220 milyon euro harcandı.

Otomobil ve tır üreticisi şirket, faiz ve vergi öncesi karında önemli ölçüde bir artış yakalamak için ellerinde kılavuza uygun hareket etti. Alman grup, tır üretim bölümlerinin bir yıl önceki kar seviyelerini geride bıraktığını açıkladı.

Shiftdelete

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor. | oktem.ersoy@serinletici.com

You may also like...

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.