Pixel sanatı sokaklarda

Sokaklarda birçok yaratıcı eserle karşılaşıyoruz. Grafiti sanatı, legolar, resimlerle sokaklarımız renkleniyor. Pixel sanatı da son zamanlarda dijital ortamlarda sıklıkla gördüğümüz bir uygulama. Logolar, afişler hatta takılara bile uygulayanlar var bu sanatı.

İsveçli sanatçı Johan Karlgren, sokakları daha eğlenceli bir hale getirmek için bu etkileşimli sanatı kullanıyor. Johan, eserleri için eski video oyunlarından ilham alıyor ve oradaki karakterleri pikselleştirerek sokakları renklendiriyor.

Sanatını günlük objeler, trafik lambaları, trafik işaretleri ve ağaçların arasında görmek mümkün. İşte bazı yaratıcı eserlerinden:

icmimarlikdergisi.com

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

İlgili Yazılar: