Kilisenin içinde havalı bir tenis kortu

Tenisin kendine has estetiği, şimdilerde bir 16. yüzyıl kilisesinin estetiğiyle harmanlanıyor. Sanatçı Asad Raza, Converso‘yla yaptığı iş birliği sonucu Milano’da bulunan, 16. yüzyıldan kalma Paolo Converso Kilisesi’nin içine bir tenis kortu yerleştirmiş. Bu, görüp görebileceğiniz en havalı ve en süslü tenis kortu olabilir.

Kilisenin içinde bulunan bu işlevsel tenis kortuna iki de tenis koçu eşlik ediyor. Koçlar, ziyaretçilerle interaksyiona giriyor ve onları tenis oynamaya teşvik ediyorlar. Tenis oynamamayı tercih edenleri ya da oynamaktan yorulanları ise kortun yanında buzlu yasemin çayı bekliyor.

Asad Raza enstalasyonunu, kiliseye yeni bir amaç kazandırmak üzerine kurmuş.

Sanatçı bu projesiyle, çoğu kişinin “yüksek otoritelerle” iletişime geçtiği bir mekanı, insanların kişisel gelişim ve boş zamanı değerlendirmek için kullandığı bir mekana dönüştürmüş.

nolmus.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...