Van Gogh’tan ilham alan bisiklet yolu

Van Gogh, ölümünden senelerden sonra da birçok tasarımcıya, ressama ilham olan “ölümsüz” bir sanatçı… Bu kez de; yollara ilham olmuş.

Evet bir tablo, bisiklet yoluna nasıl ilham olabilir? Van Gogh’un en bilindik eserlerinden biri olan “Yıldızlı Gece” tablosundan ilham alan Hollandalı tasarımcı Daan Roosegaarde, Nuenen’de bir bisiklet yolu tasarladı.

Gün ışığında enerji toplayan bir boyayla kaplanan bu yol, hava karardığında bisikletliler için bir sanat eserine dönüşüyor.

icmimarlikdergisi.com

Paylaşın!Tweet about this on TwitterShare on FacebookShare on LinkedInShare on Google+Pin on PinterestShare on TumblrEmail this to someone

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümünü bitiren Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması’nda, İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Okuldan mezun olan Neval, medya sektöründe çalışmaya devam ederken Serinletici'de Yazı İşleri Müdürlüğü görevini de başarıyla yürütüyor. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

You may also like...