Close

Parker Solar Probe ‘Güneş’e dokunacak’

NASA’nın Güneş’e yolculuğu önümüzdeki hafta gerçekleşecek. The Parker Solar Probe adlı Feza aracı Güneş’e yaklaşabildiği kadar yaklaşacak.

NASA’nın Kennedy Feza Merkezi’nde düzenlenen basın toplantısında John Hopkins Üniversitesi Uygulamalı Fizik Laboratuvarı’ndan Proje yöneticisi Nicky Fox, Parker Solar Probe’un arkasındaki ilmi hedefleri ve teknolojiyi açıkladı. Fox “Biz Güneş’i Yüzlerce Sene inceledik ve Son onun yanına gidiyoruz” açıklamasında bulundu.

Parker Solar Probe, 2018 yılının Ağustos ayında, Florida semalarından başlayarak, atmosferde gezintiye çıkacak. Bir otomobil büyüklüğünde olan aygıt, Güneş’in yaklaşabildiği kadar yaklaşmayı deneyecek.

The Parker Solar Probe, Güneş’e 6 milyon kilometre mesafeye kadar yaklaşacak. Aracın bu sırada maruz kalacağı sıcaklığın ise 1300 aşama olacağı belirtiliyor. Feza aracı, önceden hiçbir Feza aracının karşılaşmadığı hararet ve güçle savaşmak zorunda kalacak.

Parker Solar Probe, Güneş sisteminde cevabı bilinmeyen oldukça Çok sorunun cevabını ortaya çıkarmaya çalışacak.

Vasıta 11 Ağustos’ta yolculuğuna başlayacak.

7

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.