‘Dünya yaşanmaz hale gelecek’

Bilim insanları, sıcaklıktaki artışı durdurmak için Katı önlemlerin alınması gerektiğini ters halde gezegenimizi Arka dönüşü olmayan bir felaketin beklediğini söylüyor.

Araştırmacılar, iklim değişikliğinin,Bilakis çevrilmesi, yönlendirilmesi veya büyük ölçüde yavaşlatılmasının artık pek olası görünmediğini belirtti. İnsanlar için büyük bir tehdit olan küresel ısınmanın engellenmesi için, ilim adamları çok Çok çalışma yaptıklarını ancak sıcaklıktaki bu artışı durdurmanın artık çok zor olduğunu anlattılar.

“Dünya’daki yerler, yaşanmaz hale gelecek”

İsveç’teki Stockholm Üniversitesi’nden, Profesör Johan Rockstrom, “Bu bir domino etkisi yaratabilir. Bir taşı ittiğinde tamamı yıkılır. bütün domino sırasının devrilmesini engellemek çok zor Veyahut imkansız olabilir. Sıcaklık artışını durdurmak işte bu kadar zor” benzetmesinde bulundu.

Rockstrom, “Şu anda kontrole sahip olan biziz, fakat kontrolü kaybedersek, Dünya’nın dengeden çıkması muhtemel. Kaderimizi, tamamiyle dengeden çıkmaya başlayan bir gezegene teslim ediyoruz” diye ekledi.

CNN

Emre Kalkan

Mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili olan Emre, konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda. Emre, Serinletici'ye pek çok konuda katkı sağlıyor. | emre.kalkan@serinletici.com

İlgili Yazılar:

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.