Close

Japonya’ya ait F-35, Pasifik Okyanusu’na düştü

Pasifik Ummanı üzerinde bir gün evvel radardan kaybolan Japonya’ya ait F-35 hayalet savaş uçağının düştüğü bildirildi.

Kyodo ajansının haberine göre, Savunma Bakanı Takeşi Ivaya, dün Pasifik Ummanı üzerinde eğitim uçuşu esnasında kaybolan Japon Öz Savunma Kuvvetlerine ait F35-A tipi savaş uçağının Pasifik Ummanı’nda düştüğünün belirlediğini belirtti.

Uçağın kuyruğuna ait yıkıntının, ülkenin kuzeydoğu kıyıları açıklarında bulunduğunu bildiren Ivaya, uçağın kayıp kaptanını arama çalışmalarının Öz Savunma Kuvvetleri, Japonya Sahil Güvenlik ekipleri ve AMERİKA BİRLEŞİK DEVLETLERİ güçleri tarafından sürdürüldüğünü dile getirdi.

Ivaya, “Kaptanı kurtarmak için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.” diye konuştu.

Japonya Öz Savunma Hava Kuvvetlerinden dün yapılan izahta, ülkenin kuzeyindeki Misawa Hava Üssü’nde görev yapan F-35A savaş uçağının, Kuzey Pasifik Ummanı üzerindeki eğitim uçuşu esnasında kaybolduğu belirtilmişti.

Uçak ile radar irtibatının mahalli saatle 19.27’de, üssün 135 kilometre doğusunda umman üzerinde izlerken kesildiği dile getirilen izahta, uçağı ve kaptanı arama çalışmalarının sürdüğü kaydedilmişti.

Aynı zamanda, Savunma Bakanı Takeşi Ivaya, hava üssünde görevli diğer F-35A model savaş uçaklarının uçuşlarının önlem emelli durdurulduğunu izah etmişti.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici İdari İşler Asistanı Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.