Close

Honda’nın Avrupa’da çıkaracağı elektrikli otomobilinin ismi ‘Honda e’ olacak

Japon otomobil devi Honda, Avrupa pazarında satışa sunacağı ilk elektrikli otomobilin ismini resmen izah etti. Şirket küçük elektrikli otomobilinin Honda e olarak adlandırılacağını duyurdu.

Honda bundan hemen hemen iki sene önce, Avrupa’da piyasaya süreceği ilk elektrikli otomobili temsil eden Urban EV konseptini tanıtmıştı. Şirket kısa müddet önce ise aracın E Prototype olarak adlandırılan prototip sürümünü ortaya çıkardı. Honda şimdi de küçük elektrikli otomobilin Honda e olarak adlandırılacağını izah etti.

Honda, Avrupa'da çıkaracağı ilk elektrikli otomobilinin ismini açıkladı: Honda e

Japon otomobil devi daha Honda e’yi görücüye çıkarmaya hazır değil bu yüzden arkasında Honda e arması olan bir görselini paylaştı. Yayınlanan teaser elektrikli hatchback’in konsepte benzeyen yuvarlak stop lambalarını da ortaya koyuyor. Honda e, Mart ayındaki Cenevre Otomobil Fuarı’nda sergilenen prototiple neredeyse aynı görünecek.

Yeni nesil Honda Jazz hibrit teknolojiyle gelecek

Şirket aracın teknik özelliklerini izah etmedi ancak konsept olarak tanıtılan otomobil 200 kilometre erime sahipti. Honda tüm bunlara ek olarak yeni nesil Jazz’in (Fit) hibrit aktarma uzuvu ile sunulacağını izah etti. Merakla beklenen yeni Honda Jazz, Ekim ayında Tokyo Otomobil Fuarı’nda görücüye çıkacak.

DH

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.