Close

Ekonomik olarak her sene inanılmaz büyüme yaşayan NBA, 1 Temmuz itibariyle yine dosta güven, düşmana korku salacak bir ekonomik güç gösterisi yaptı.

Kevin Durant, Kyrie Irving, Damian Lillard, Jimmy Butler, Tobias Harris, Kristaps Porzingis gibi süper yıldızların kontrat aldığı ilk günde serbest oyuncular toplamda 2.5 milyar doları geçen kontratlar aldı.

Üstelik bu sadece ilk günün bilançosu oldu. Kawhi Leonard henüz karar vermezken 2. günden itibaren verilen diğer kontratlar bu rakamı çok daha yukarı çekti.

NBA ekonomik olarak ne kadar güçlü olduğunu gösterse de ulaşılan rakam NBA için bile büyük bir sınırın aşılmasına sebep oldu.

Forbes’in paylaştığı listeye göre; ilk günde ulaşılan 2.5 milyar dolarla birlikte NBA’deki tam 25 takımın değerinin üstüne çıkıldı. Sadece New York (4.8), Lakers (3.7), Warriors (3.5), Bulls (2.9) ve Celtics (2.8) harcanan büyük paranın üstünde kalabildi.

eurohoops.net

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.