Close

Ekonomik olarak her sene inanılmaz büyüme yaşayan NBA, 1 Temmuz itibariyle yine dosta güven, düşmana korku salacak bir ekonomik güç gösterisi yaptı.

Kevin Durant, Kyrie Irving, Damian Lillard, Jimmy Butler, Tobias Harris, Kristaps Porzingis gibi süper yıldızların kontrat aldığı ilk günde serbest oyuncular toplamda 2.5 milyar doları geçen kontratlar aldı.

Üstelik bu sadece ilk günün bilançosu oldu. Kawhi Leonard henüz karar vermezken 2. günden itibaren verilen diğer kontratlar bu rakamı çok daha yukarı çekti.

NBA ekonomik olarak ne kadar güçlü olduğunu gösterse de ulaşılan rakam NBA için bile büyük bir sınırın aşılmasına sebep oldu.

Forbes’in paylaştığı listeye göre; ilk günde ulaşılan 2.5 milyar dolarla birlikte NBA’deki tam 25 takımın değerinin üstüne çıkıldı. Sadece New York (4.8), Lakers (3.7), Warriors (3.5), Bulls (2.9) ve Celtics (2.8) harcanan büyük paranın üstünde kalabildi.

eurohoops.net

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, kamu sektöründe çalışırken bir yandan da Serinletici'de yaratıcı yönetmenlik görevini layıkıyla yürütüyor. Yaklaşık üç yıl önce Serinletici Sinema Kulübü'nü kuran Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor. Bu yazıları yazarken hem yaşıyor hem de bir hayli eğleniyor. | neval.kurtulmus@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.