Close

Veganların uzun süredir beklediği, herhangi bir hayvansal ürün barındırmayan dondurma, Perfect Day adlı şirket tarafından üretildi. Şirket vegan dondurma üretmenin sırrını da açıkladı.

Vegan dondurma nasıl üretiliyor?

Perfect Day, yaklaşık 5 senelik çalışmanın ve 60 milyon dolarlık mâli desteğin ardından, vegan dondurmayı ürettiğini açıkladı.

Genetiği değiştirilmiş mayaları kullanarak yapay hayvansal ürünleri üretmeyi başaran şirket, bu şekilde tamamen vegan dondurmalara üretebilmeyi başardı.

Daha önce üretilen vegan dondurmaların aksine Perfect Day, ürettikleri dondurmanın lezzet olarak da orijinalini aratmadığını belirtti.

Üretilen dondurma, lezzet konusunda başarısız olan önceki vegan dondurmaların aksine, lezzet olarak da orijinaline yakın olması nedeniyle oldukça dikkat çekti.

Her ne kadar vegan insanlar için oldukça sevindirici bir gelişme olsa da, bu ürünün genetiği değiştirilmiş şekilde üretilmiş olması sağlığa zararlı olup olmadığı sorusunu akıllara getirdi.

Çeşitli sağlık kuruluşlarından onay alması durumunda, ürün satışa çıkabilecek.

Son dönemlerde artan vegan sayısı sayesinde, sektörde vegan dondurmaya yönelik bir ihtiyaç olduğunu belirten şirket yetkilileri, geliştirdikleri bu ürün ile sektördeki bu boşluğu kapatabilecekleri konusunda hemfikir.

https://shiftdelete.net/vegan-dondurma-uretildi

Tolga Erbak

1986 yılında Kırklareli’de doğan Tolga Erbak, ilk ve orta öğretimini aynı şehrin Lüleburgaz ilçesinde tamamladı. Eğitim yaşamına İstanbul Kültür Üniversitesi’nde işletme okuyarak devam eden Tolga, üniversite yaşamının ardından İngiltere’de dil eğitimini tamamladı. Bu süre zarfında online dergi EDergim’in genel yayın yönetmenliği, yabancı film/diziler için altyazı çevirileri ve çeşitli dergi & sitelere Formula 1 haber çevirileri yapıp köşe yazıları yazan Tolga, aynı zamanda Türkiye’de önemli yer tutan sözlük sitelerinden Limon Sözlük’ün de kurucusu. Tolga Erbak’ın 2010 yılında başladığı ilk romanı Gidecek Var, yaklaşık 1,5 yılda tamamlandı ve 2012′nin Aralık ayında, Cinius Yayınları’ndan çıktı. 2015 yılında Beykent Üniversitesi İşletme Yönetimi (MBA) bölümünde yüksek lisansını tamamlayan Tolga, yine 2015’te, internet kullanıcılarının değişen beklentileri çerçevesinde Limon Sözlük’ü yeniden konumlandırarak aktüel haber-eğlence sitesi Serinletici'nin kurulmasına öncülük etti ve halen Serinletici'nin genel yayın yönetmenliği konumunda yer alıyor. | tolga.erbak@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.