Close

Villeneuve: Vettel’in 2020’de Leclerc’e karşı hiç şansı yok

Jacques Villeneuve, Sebastian Vettel’in Charles Leclerc’le olan savaşta herhangi bir şansı olduğunu düşünmüyor.

Bazı kesimler, Charles Leclerc’in Ferrari’ye gelişiyle birlikte Sebastian Vettel’le arasında sorun yaşamasını bekliyordu ve Monza, Singapur ile Sochi’de ikilinin arasında gerginlik ortaya çıktı.

Durum, Sochi’deki takım emirleri ve takım stratejisiyle daha da farklı bir boyuta taşınırken, Jacques Villeneuve’e göre Vettel’in 2020’de Leclerc’e karşı hiç şansı bulunmuyor.

“Vettel’in hiç şansı yok. Çünkü enerjisi doğru değil. Herkes Leclerc, Leclerc ve bir kez daha Leclerc diyor, onu istiyor. Medya ve taraftarlar için de durum bu. Durum böyle iken, bir sürücü olarak artık hiçbir şey yapamazsınız.”

“Gerçekten nasıl sürdüğünüzün hiçbir önemi yok. Eğer durum buysa, acı çekersin. Bu, sporda bir tür yasadır.”

Villeneuve temel olarak zihinsel boyut hakkında konuştu ve SF90’ın arka kısmının yeterince yol tutuşu olmadığını ve bunun Vettel’in sürüş tarzına uymadığı yönündeki fikirleri kabul etmedi.

Eski F1 şampiyonu, “Benim açımdan bunun araç konseptiyle hiçbir ilgisi yok. Önceki sürücülerden gelen geri bildirimlerden yola çıkarak araç geliştiriliyor. Bu yüzden bu aracın tasarımında Vettel de pay sahibi.” dedi.

Villeneuve’e göre 2018 Almanya GP, Vettel için bir dönüm noktasıydı.

“O zaman bir hata yaptı ve bunu kendisi de biliyor. Tüm şampiyonayı, özellikle zihinsel anlamda değiştirdi.”

“Tüm medya ve taraftarlar böyle şeyler hakkında konuşuyorlar. Bir sürücü olarak, geri dönüşü olmayan bir şekilde meşgul hissediyorsunuz. Yani evet, bunun kesinlikle bir etkisi var.”

Motorsport

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Öktem Ersoy

Her gün, Star Wars yaşam türlerini bir gün tüm evrende görme ütopyasıyla uyanan Öktem tam bir teknoloji aşığı. iOS, Android gibi taraf tutmalardan uzak kalarak 1 ve 0'lardan oluşan dünyanın tamamını kollarını açarak kucaklayan Öktem Ersoy, Serinletici'de tahmin ettiğiniz üzere teknoloji editörlüğü yapıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.