Close

Geleceğe Dönüş’ün senaristi: Yeni bir film çekilmeyecek, beklemeyin

Geleceğe Dönüş serisinin ünlü senaristi Bob Gale, ‘reboot’ söylentilerine son noktayı koydu. BBC’ye konuşan Gale, hangi formda olursa olsun yeni bir Geleceğe Dönüş filmi çekilmesine izin vermeyeceklerini açıkladı. 68 yaşındaki senarist,”Üçüncü filmin sonuna ‘Son’ yazısını koyduk, bunun bir anlamı var.” ifadelerini kullandı.

Hollywood stüdyolarının bildiğiniz gibi eski serileri beyaz perdeye geri getirip kolay yoldan para kazanmaya çalışmak gibi bir huyu var. Geleceğe Dönüş serisi de sinema tarihinin belki de en popüler birkaç yapımından birisi. Dolayısıyla tahmin edebileceğiniz gibi Hollywood’un seriye ilgisi büyük. Bob Gale, yeni bir film için sürekli teklifler aldıklarını ancak bunların hepsini reddettiklerini söylüyor.

Gale,”Bunun bir sonu yok, sürekli yeni teklifler alıyoruz: ‘Sizi ikna etmek için ne yapabiliriz?’ Bizim cevabımızsa hep aynı: ‘Hiçbir şey’.” şeklinde konuşmuş. Gale ayrıca yeni bir film çekme fikri için,”Çocuğunuzu fuhuşa satamazsınız.” ifadesini kullanıyor.

Geleceğe Dönüş üçlemesinin dağıtımcılığı Universal Stüdyoları tarafından yapılmıştı ancak Universal şu anda filmin haklarına tam anlamıyla sahip değil. Yönetmen Robert Zemeckis ve senarist Bob Gale, o dönem yaptıkları kontrata, kendilerinin izni olmadan yeni bir film çekilemeyeceğini belirten maddeler koydurmuş. Bu nedenle Universal istese de yeni bir film çekemiyor.

1985-1990 yılları arasında yayınlanan Geleceğe Dönüş üçlemesi, dünya genelinde toplam 970 milyon dolarlık bir hasılat yapmıştı. Michael J. Fox (Marty McFly) ve Christopher Lloyd’un (Dr. Emmett Brown) başrollerinde yer aldığı Geleceğe Dönüş, beyaz perdenin en büyük klasiklerinden birisi olarak gösteriliyor.

BBC, https://www.donanimhaber.com/gelecege-donus-un-senaristi-yeni-bir-film-cekilmeyecek-boyle-bir-sey-beklemeyin--119059
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Soner Asım

Soner, teknolojiye olan inancını bir yaşam tarzına dönüştürmüş durumda. Teknolojiyi sadece anlatmıyor, onu adeta yaşıyor. Stajyer olarak başladığı Serinletici kariyerini, teknoloji editörü olarak tam gaz sürdürüyor...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.