Close

Hindistan cevizi yağı ile kendinizi şımartın!

Evde bolca zaman geçirdiğiniz şu günlerde kendinizi bakımlar yaparak şımartmaya ne dersiniz? Güzellikle son zamanların popüleri haline gelen Hindistan cevizi yağıyla bunu çok güzel yapabilirsiniz. Peki Hindistan cevizi yapını nasıl kullanabilirsiniz?

Çok amaçlı faydalı yağlardan biri olan Hindistan cevizi yağını pek çok şekilde kullanmanız mümkün. Kolayca bulabileceğiniz ve uygulayabileceğiniz Hindistan cevizi ile bakımlar yaparak kendinizi nasıl şımartabileceğinizi derledik.

Hindistan cevizi yağı kuruluğu alan ve çok güzel nemlendiren bir yağdır. Duş sonrasında tüm vücudunuza masaj yapar şekilde uygulayabilirsiniz, hem rahatlatacak hem de kuru cildinizi çok güzel besleyecektir.

Saçları kuru ve yıpranmış olanlar için de çok etkilidir. Hindistan cevizi yağını duş öncesinde saçlarınıza ılık ya da soğuk bir şekilde uygulayıp 5-6 saat bekletmeniz önerilir. İsterseniz bir gece öncesinde de yapabilirsiniz.

Corona virüs salgınından korunmak amacıyla sürekli ellerinizi yıkamaz zorunda kaldığınız şu günlerde, ellerde de kuruluk ve pul pul dökülme yaşanıyor. Ellerinize Hindistan cevizi yağı ile maskeler yapabilir ve nemlendirebilirsiniz.

Protetor solar natural: conheçaos benefícios do óleo de coco

Yüzünüz için de bu yağı gönül rahatlığıyla kullanabilirsiniz. Tek başına sürebileceğiniz gibi zerdeçal ile karıştırarak da uygulayabilirsiniz. Yaklaşık 15 dakika beklettikten sonra ılık suyla durulayıp etkili sonucu kendinizde görebilirsiniz.

Kuvvetli etkisi ile ayak bakımının da olmazsa olmazlarındandır. Yaz yaklaşırken kuruyan ve çatlayan topuklar için kullanabilirsiniz. İçerisine tuz da ekleyerek nemlendirirken ölü derinin de atılmasını sağlar ve mantara karşı da korursunuz.

Cosmopolitan

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Neval Erbak

Kocaeli Üniversitesi Radyo, TV ve Sinema bölümü mezunu olan Neval, İletişim Fakültesi radyosunda yayınlanan ‘Dört Köşe’ adlı programıyla, Aydın Doğan Vakfı 23. Genç İletişimciler Yarışması İşitsel Dal/Müzik Programı kategorisinde 1.'lik ödülü kazandı. Neval, Serinletici'de kültür-sanat, yaşam-eğlence üzerine yazılar yazıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.