Close

Şubat ayında Samsung’un katlanabilir akıllı telefonu satışa sunuldu. Samsung Galaxy Z Flip, oldukça yeni tasarımı için çok dikkat çekti, ancak kompakt boyutunu ve tasarımını elde etmek için bazı yerlerden feragat etmek gerekiyordu. Bunu yaptığı en önemli yerlerden biri kamera departmanıydı.

Kameralar kötü olmasa da, diğer premium akıllı telefonlar arasında daha düşük sırada yer alıyorlar. DxOMark, Galaxy Z Flip’in ön kamerasına yönelik incelemesini yayınladı ve açıkçası sonuçtan pek memnun olmadılar. 82 puan ve 86 video puanını birleştiren toplam 83 puan aldı. DxOMark, puanının Galaxy A71, Galaxy S9 + ve iPhone XS Max’teki selfie kameralarla uyumlu olduğunu söylüyor.

Sabit f / 2,4 diyafram açıklığına ve hareketli odağa sahip 26 mm eşdeğeri lense sahip 10 MP selfie kamera. Unutmayın, bu kapak kapağının içindeki katlanır ekrandan kesilmiş küçük delikli kamera. Pikselleri 1,2 µm’dir ve kamera 30 fps’de 2160p’ye kadar video kaydedebilir.

Z Flip büyük dinamik aralığa sahip ancak testler birçok durumda kontrastsız olduğunu buldu. Bu genellikle aynı görüntünün farklı çekimleri arasında tutarsızdı. Sabit odak lensi de biraz sığdır, bu nedenle mükemmel odak içi özçekimleri yakalamak zor olabilir ve sonuç olarak arka planda çok fazla ayrıntı görmezsiniz. Gürültü iç mekan selfie’lerinde oluşmaya başlar, ancak az aydınlatılmış durumlarda daha da kötüleşir.

Portre modu da başka bir zayıflık. İkna edici bir bokeh etkisi yoktur ve bulanıklık arka plandaki herhangi bir şeye eşit olarak uygulanır, bu nedenle derinliği eksiktir.

DxOMark, bu kameradaki videonun karşılaştırmalı olarak fotoğraflardan daha iyi olduğunu iddia ediyor.

Arka plandaki yüzler tamamen odaklanmayacağından önden bakan video çekerken dar alan derinliği endişe yaratabilir. 4K olarak kayıt için puan alıyor.

Galaxy Z Flip’i ayıran kameralar değil, katlanan ekran ve küçük kapaklı ayak izi. Bu, daha çorbalanmış bir kamera kurulumu pahasına geliyor. Kamera yeterince iyi performans gösteriyor ancak Samsung’un Galaxy S20 Ultra gibi diğer amiral gemilerine de mum tutmuyor.

https://www.gsmarena.com/dxomark_not_impressed_with_the_samsung_galaxy_z_flips_selfie_camera-news-43571.php
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Emre Kalkan

Serinletici teknoloji editörü Emre, mobil cihazlara ve donanımlara oldukça ilgili ve konsol oyunları olmadan yaşayamayacağına inananlardan. Türkiye'de VR'ın da öncülerinden olan Emre, bilgisayar programcılığı mezunu ve kendisine rol model olarak Elon Musk'ı seçmiş durumda.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.