Close

Alman basınından yerli otomobil için Tesla benzetmesi

Alman basınının önemli ekonomi gazetelerinden Handelsblatt’ın haberine göre, yerli otomobilin elektrikli otomobil ekosistemi oluşturup, Türkiye’nin kendi Tesla’sını ürettiği vurgusu yapıldı.

Handelsblatt’tan Ozan Demircan’ın haberine göre Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu’nun (TOGG) kendi ekosistemini oluşturarak kendi Tesla’sını ürettiğine vurgu yapıldı. Ayrıca ülkenin ulusal ürün yelpazesine yerli otomobil eklemesi yapıldığı da belirtildi.

Yerli otomobil satış fiyatının, diğer markalarla rekabetçi olması halinde Alman otomobil pazarı için de yeni bir seçeneğin oluşacağı ve bunun da cazip karşılanabileceği aktarıldı.

Handelsblatt, Türkiye’nin Otomobili’ni üretmek için faaliyetlerini sürdüren TOGG Üst Yöneticisi (CEO) Gürcan Karakaş’la röportaj yaparak, sayfalarında, “Türk Tesla’sı: Bosch’un eski yöneticisi Türkiye’yi elektrik otomobil çağına nasıl taşımak istiyor?” başlığıyla Türkiye’nin Otomobili’ne dair bir habere yer verdi.

Haberde, Türkiye’nin Otomobili’ni üretmek için faaliyetlerini sürdüren TOGG’un, doğuştan yüzde 100 elektrikli SUV modelini 2022’nin sonunda Boğaz’daki üretim bandından indirmesinin beklendiği hatırlatılarak, “Gürcan Karakaş, projeyi yönetiyor ve kendini diğer yerleşik üreticilerden farklı görüyor.” denildi.

https://shiftdelete.net/alman-basinindan-yerli-otomobil-icin-tesla-benzetmesi
Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Enes Demircioğlu

Hayatta "gündem" dendiğinde çevresindeki herkesin kendisine koştuğu Enes, gündemi Serinletici ile dünyaya sunuyor. Aynı zamanda Anadolu Üniversitesi İşletme Bölümü öğrencisi olan Enes müziksiz yaşayamayanlardan... | enes.demircioglu@serinletici.com

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.