Close

Japon halkının çoğu olimpiyatların 2021 yazında düzenlenmesine karşı

Japon haber organı Kyodo’da sonuçları açıklanan ankete göre Japonya halkının yüzde 80’lik bir kesimi Olimpiyat Oyunları’nın 2021 yazında plananlanan tarihlerde düzenlenmesine karşı.

Ankete katılanların yüzde 35,3’ü Olimpiyatlar’ın iptal edilmesi gerektiğini savunurken, yüzde 44,8’i tekrar bir erteleme kararını destekliyor.

Japonya’da günlük Koronavirüs vakaları 2021 ocak ayı itibariyle çok ciddi bir artış göstermiş ve günlük 7000’e ulaşan vaka sayıları sağlık hizmetlerine talepte yoğunluk yaratmıştı.

Ülke genelinde rastgele seçilen 715 hanede kayıtlı 1274 telefon numarası aracılığıyla gerçekleştirilen ankete toplamda 1041 kişi katlım gösterdi. Cevap veren kişilerin yüzde 35,3’ü Olimpiyatlar’ın iptal edilmesi gerektiğini savunurken yüzde 44,8’i tekrar bir erteleme kararını desteklediği ifade edildi.

Uluslararası Olimpiyat Komitesi IOC, daha önce yapılan açıklamalarda Olimpiyat ve Paralimpik Oyunları’nın 2021 yazında mutlak surette yapılacağını söylemişti.

T24

Bu yazıyı paylaşmak ister misiniz?
Tweet about this on Twitter
Twitter
Share on Facebook
Facebook
Share on Google+
Google+
Share on LinkedIn
Linkedin
Email this to someone
email

Sema Doğan

Akdeniz Üniversitesi İktisat Bölümü'nden mezun olan Sema, İzmir'de özel bir şirkette danışman olarak çalışıyor. Konu film olduğunda izleyicilikten yorumlamaya her alanda heyecanına engel olamayan Sema'yı arkadaşları "Film Girl" olarak anıyor. Bununla birlikte teknolojiye büyük ilgi duyan Sema, Serinletici için kültür-sanat, yaşam ve teknoloji içerikleri sağlıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.