Netflix’e Elon Musk & SpaceX belgeseli geliyor

Ünlü milyarder Elon Musk, bu kez de Netflix belgeseli ile karşımıza çıkmaya hazırlanıyor. SpaceX odaklı içerik, Musk‘ın sivil uzay gezisini nasıl planladığını anlatacak. İçeriği ile dikkat çeken yapım, Countdown: Inspiration4 Mission to Space adıyla yayınlanacak.

Toplamda 5 bölüm şeklinde izleyicilerini karşılayacak belgeselin yayın tarihi de belli oldu. Yapımın ilk iki bölümü 6 Eylül‘de yayınlanacak. Diğer iki bölüm ise bir hafta sonra, yani 13 Eylül‘de, izleyici ile buluşacak. Belgeselin finalinin, aynı ayın sonunda çıkması bekleniyor.

Crew Dragon kapsülü ve Starship roketinin kullanılacağı proje ile Elon Musk, sivilleri uzaya çıkarmayı hedefliyor. İlk olarak Şubat ayında duyurulan etkinlik, 15 Eylül tarihinde lansmanını gerçekleştirecek. Dikkatleri üzerine toplayan sivil uzay gezisi, Netflix’in de ilgisini çekmeyi başardı.

Stüdyo, 5 bölümlük belgesi ile birlikte uzay ve bilim hayranlarını memnun etmek istiyor. Yapımın yönetmenlik koltuğunda, Jason Hehir yer alacak. Başarılı isim, The ’85 Bears, The Fab Five ve Andre The Giant gibi yapımlar ile adından sıkça söz ettirmişti. Countdown: Inspiration4 Mission to Space belgeseli, etkinliğin gerçekleşme sürecinde kapalı kapılar ardında nelerin yaşandığını da gözler önüne serecek.

Yapımda sık sık Elon Musk’ın da görüşlerinin yer alacağı iddia ediliyor. Bununla birlikte ünlü milyarder ile alakalı daha büyük iddialar da ortaya atılıyor.

Elon Musk, uzaya çıkacak mı?

Belgeselde sık sık göreceğimiz başarılı ismin, uzaya çıkıp çıkmayacağı henüz belli değil. Kimi kaynaklara göre Musk, Jeff Bezos‘un yaptığının benzerini gerçekleştirebilir. Henüz resmiyet kazanmayan meselenin lansmandan önce kesinleşmesi bekleniyor.

Dünyanın yörüngesinde üç günlük gezinin gerçekleştirileceği proje, dört sivile ilginç bir deneyim yaşatacak. Listede yer alan şanslı isimlerden biri de Shift4 Payments‘ın sahibi, Jared Isaacman. St. Jude Araştırma Hastanesi için 200 milyon dolar yardım toplamak isteyen Isaacman, şimdiden hedefin yarısını cebinden karşıladı.

Gezide Isaacman‘a ek olarak, ordu mensubu Chris Sembroski, bilim insanı Sian Proctor ve Hayley Arceneaux da yer alacaklar.

https://shiftdelete.net/elon-musk-ve-spacex-netflixe-misafir-oluyor